ANNE BULUŞMALARI
ŞEBNEM SEÇKİNER
@sebnemseckiner

ŞEBNEM SEÇKİNER

Şebnem Seçkiner, 1978 yılında İstanbul’da doğdu. Avusturya Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini kazandı ve bir sene sonra, 1998 yılında Sabah gazetesinde Mimoza dergisinde Almanca İngilizce çeviri yaparak işe başladı. Ardından muhabirlik, editörlük derken Dış Haberler Servisi’ne geçti.

Dış Haberler’deki uzun soluklu çalışmanın ardından 2003 yılında Vatan gazetesi hafta sonu eklerine editör transfer oldu. 2006’da Madame Figaro Yazı İşleri Müdürlüğü görevine getirildi, 2009 Eylül’de, 4 aylık hamileyken dergi kapandığında çocuğunu kendi büyütmeye ve bir süre işe ara vermeye karar verdi.

Ancak bir buçuk sene evde oturduktan sonra free lance çalışmaya başladı. Şimdi hem kendi blogu sebnemseckiner.com hem de çeşitli dergiler ve gazeteler için yazıyor. Hthayat.com, annemisin.com, Kuzey gazetesi yazdığı sitelerden – gazetelerden bazıları. Aynı zamanda da sosyal medya danışmanlığı yapıyor. Eylül ayından bu yana da Kalust Şalcıoğlu ile birlikte yazdıkların Baba N’aber adlı tiyatro oyununda oynuyor.

Ekim 2017’de çıkıp 12 baskı yapan Manyak Anne – Ben Değil Hormonlarım Yaptı, Temmuz 2018’de çıkan ve şu an 6. baskıda olan Kocam Hâlâ Sevgili Mi? ve bir de çocuklar için Kirpi Kirpik Nerede isimli iki kitabın yazarı.

@sebnemseckiner