A Plus AVM
22 Ocak 2019

A Plus AVM
22 Ocak 2019

Parents Anne Buluşmaları A Plus AVM’de

Parents Dergisi, İstanbul’da anneler ile buluşmaya devam ediyor. Parents Anne Buluşmaları on beşinci durağında A Plus AVM’de gerçekleşti.

Parents Anne Buluşmaları’nın on beşincisi 22 Ocak 2019 tarihinde A Plus AVM’de gerçekleşti. Her ay İstanbul’un farklı bir semtinde uzmanlarla anneleri buluşturmayı ve annelerin bebek bakımı ve çocuk gelişimi üzerine sorularını yanıtlamayı amaçlayan projede blogger anneler moderatör olarak annelerin sorularını uzmanlara yönelttiler.

Wee Baby biberon ile beslenme ve emzik kullanımı konusunda bilgilendirdi

“Akıllı tercihler, mutlu bebekler” diyerek anneler ve bebeklerinin çeşitli ihtiyaçlarına çözümler sunan Wee Baby, ilk oturumda anneleri biberon ile beslenme ve emzik kullanımı konusunda bilinçlendirmek için Blogger Kadiye Altınbaşak (@mutfakta_bebek_var) ve Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzm. Dr. Sinem Karaca’yı bir araya getirdi. Dr. Karaca annelerin biberon ile beslenme ve emzik kullanımı hakkında merak ettiği sorularını yanıtladı, biberon seçiminde ve emzik kullanımında dikkat edilmesi gerekenlerden ve BPA’dan bahsetti.

Altınbaş Üniversitesi Medical Park Bahçelievler Hastanesi anne – çocuk sağlığında beslenmenin rolünü anlattı

Deneyimli hekim kadrosu, multidisipliner tanı ve tedavi yaklaşımı, yenilikçi tıp teknolojileri, hasta odaklı hizmet anlayışı, ileri tanı ve tedavi yöntemleri ile herkes için ayrıcalıklı sağlık hizmeti sunan Altınbaş Üniversitesi Medical Park Bahçelievler Hastanesi etkinliğin ikinci oturumuna sponsor oldu. Blogger Tansu Avcı (@psk.tansuavci)’nın anne – çocuk sağlığında beslenmenin rolü ile ilgili sorduğu sorularını Diyet Uzmanı Dyt. Erdi Uğur yanıtladı. Dr. Uğur, anne sütünün önemi ve bebeğin gelişme sürecinde beslenmesi ile ilgili dikkat edilmesi gerekenleri vurguladı.

Probar Multikids probiyotikler, vitaminler ve minerallerin önemini belirtti

İçerdiği mineral, vitamin ve probiyotiklerle sağlığımızı doğal yollardan koruyan ve bağışıklığımızı destekleyen Probar Multikids sponsorluğunda gerçekleşen üçüncü oturumda Blogger Özge Yazıcı (@ozgeeeyazici), Aile Hekimi Farmakolog Dr. Ergun Ger’e probiyotikler hakkında sorular sordu. Katılımcıların da sorularını yönelttiği bilgilendirici oturumda Sn. Orhan, probiyotiklerin sağlığımıza ve bağışıklığımıza olan faydalarına, okul döneminde probiyotiklerin önemine değindi.

Woolnat çok merak edilen merino yün hakkında bilgiler verdi

Etkinliğin dördüncü oturumu, üstün kalite işçilik ve titizlik ile sağlıklı ve doğal kıyafetler üreten Woolnat sponsorluğunda gerçekleşti. Merino yünün avantajlarının dikkat çektiği sohbette, Blogger Pelin Özcan (@pelinozcannnn) ve Marka İletişim Uzmanı Duygu Boran buluştu.

Alerji İle Yaşam Derneği modern çağın salgını alerjiye dikkat çekti

Etkinliğin son oturumuna başta çocuklar olmak üzere tüm alerji hastalarının hayat kalitesini arttıracak proje ve faaliyetler geliştirmeyi amaçlayan Alerji İle Yaşam Derneği sponsor oldu. Blogger Pınar Dönmez (@pinardonmez_)’in alerji belirtileri, çocuklarda en sık görülen alerjik hastalıklar, besin alerjisinin teşhisi başlıklarındaki sorularını Alerji İle Yaşam Derneği Başkanı Özlem Ceylan yanıtladı. Sn. Ceylan, alerjik çocuk sahibi ailelere önerilerde bulundu.

İkramlar, çekilişler ve hediyeler

A Plus AVM’nin ev sahipliğinde gün boyu etkinlik alanındaki stantlarında ürünleri ve hizmetleri hakkında ziyaretçi anneleri bilgilendiren ve deneyimleten sponsor markalar, programın sonunda yaptıkları çekilişlerle annelere onlarca hediyeler dağıttılar.