CAPACITY
8 MART 2018

CAPACITY
8 MART 2018

Parents Anne Buluşmaları Capacity AVM’de

Parents Dergisi, İstanbul’da anneler ile buluşmaya devam ediyor. Parents Anne Buluşmaları altıncı durağında Capacity AVM’de gerçekleşti.

Parents Anne Buluşmaları’nın altıncısı Dünya Emekçi Kadınlar Günü – 8 Mart 2018 tarihinde Capacity AVM’de gerçekleşti. Her ay İstanbul’un farklı bir semtinde uzmanlarla anneleri buluşturmayı ve annelerin bebek bakımı ve çocuk gelişimi üzerine sorularını yanıtlamayı amaçlayan projede blogger anneler moderatör olarak annelerin sorularını uzmanlara yönelttiler.

Arnica çocukları mikroplardan nasıl korunacağını anlattı

İlk oturumda Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Özge Selçuk Bozkurt (@uzm.ozgeselcukbozkurt) Arnica sponsorluğunda, Medical Park Bahçelievler Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Gülgün Dilek Arman’a çocukları evde mikroplardan korumanın yolları ile ilgili sorular sordu. Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Dr. Dilek ile çok keyifli bir sohbet gerçekleşti.

EFA çocuklarda doğru beslenme üzerine önemli bilgiler verdi

Balık yağı ürünleri geliştiren Sifar programın ikinci oturumuna EFA – VIT ürünleri ile sponsor oldu. Blogger Fatma Şayan Kakaçoğlu (@milkandmom) çocuklarda doğru beslenme ile ilgili önemli noktalara dikkat çeken sorular sordu, Diyetisyen Sena Yazıcı detaylı olarak yanıtladı. 

Wee Baby emzirme hakkında bilgilendirdi

Wee Baby, anneleri emzirme konusunda bilinçlendirmek için Hamile Eğitmeni Esra Ertuğrul (@bebeimgeliyor) ve Bahçeci Tüp Merkezi’nden Op. Dr. Müstecep Kavrut’u bir araya getirdi. Dr. Kavrut annelerin emzirme hakkında merak ettiği sorularını yanıtladı.

KVA Çocuk’tan güzel hayaller kurduran öneriler

Capacity AVM’deki etkinliğin son oturumu KVA Çocuk Yayınları sponsorluğunda gerçekleşti. Blogger Pelin Göneçli Özcan (@pelinozcannnn)’ın “Kadın Olmak ve Yaratıcılık” başlığındaki sorularını Yazar Selin Kutucular ve Yazar Zeynep Birsin yanıtladı.

İkramlar, çekilişler ve hediyeler

Capacity AVM’nin ev sahipliğinde gün boyu etkinlik alanındaki stantlarında ürünleri hakkında ziyaretçi anneleri bilgilendiren ve deneyimleten sponsor markalar, programın sonunda yaptıkları çekilişlerle annelere onlarca hediyeler dağıttılar.