Carousel AVM
24 Ekim 2018

Carousel AVM
24 Ekim 2018

Parents Anne Buluşmaları Carousel AVM’de

Parents Dergisi, İstanbul’da anneler ile buluşmaya devam ediyor. Parents Anne Buluşmaları on ikinci durağında Carousel AVM’de gerçekleşti.

Parents Anne Buluşmaları’nın on ikincisi 24 Ekim 2018 tarihinde Carousel AVM’de gerçekleşti. Her ay İstanbul’un farklı bir semtinde uzmanlarla anneleri buluşturmayı ve annelerin bebek bakımı ve çocuk gelişimi üzerine sorularını yanıtlamayı amaçlayan projede blogger anneler moderatör olarak annelerin sorularını uzmanlara yönelttiler.

Wee Baby bebeği anne sütüyle beslemeyi sürdürme konusunda bilgilendirdi

“Akıllı tercihler, mutlu bebekler” diyerek anneler ve bebeklerinin çeşitli ihtiyaçlarına çözümler sunan Wee Baby, ilk oturumda anneleri, bebeği anne sütüyle beslemeyi sürdürme konusunda bilinçlendirmek için Blogger Begüm Turan (@begumturan) ve Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzm. Dr. Sinem Karaca’yı bir araya getirdi. Dr. Karaca annelerin anne sütü ve emzirme hakkında merak ettiği sorularını yanıtladı, anne sütünün bebeğe katkılarından, göğüs pompası, biberon ve emzik kullanımından bahsetti.

İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Florya Hastanesi ek gıdaya geçiş sürecini anlattı

Akademik hekim kadrosu, teknolojik alt yapısı ve Liv Concept ayrıcalıklarıyla sunduğu kaliteli hizmetleriyle öne çıkan İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Hastanesi etkinliğin ikinci oturumuna sponsor oldu. Blogger Nur Parlak (@pembekurdeleli)’nin ek gıdaya geçiş süreci ile ilgili sorduğu soruları, Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzm. Dr. Muhammet Altiti yanıtladı. Dr. Altiti anne sütünün yeterliliğini anlama yolları, bebeklerin diş çıkarma süreci, demir damlası kullanımı gibi önemli konulara da değindi.

Probar Multikids probiyotikler, vitaminler ve minerallerin önemini belirtti

İçerdiği mineral, vitamin ve probiyotiklerle sağlığımızı doğal yollardan koruyan ve bağışıklığımızı destekleyen Probar Multikids sponsorluğunda gerçekleşen üçüncü oturumda Blogger Ece Kumkale (@hassasanne), Farmakolog Dr. Ergun Ger’e probiyotikler hakkında sorular sordu. Katılımcıların da sorularını yönelttiği bilgilendirici oturumda Dr. Ger, probiyotiklerin sağlığımıza ve bağışıklığımıza faydaları, okul döneminde probiyotiklerin önemi konularına değindi.

Bee’o propolisin çocuk sağlığındaki önemine dikkat çekti

Etkinliğin dördüncü oturumu uzman gıda ve ziraat mühendisleri kontrolünde ürettiği ürünleri ile çocuk sağlığını destekleyen Bee’o sponsorluğunda gerçekleşti. Blogger Şule Alkış (@sulealkis) ve Gıda Yüksek Mühendisi Ece Özdemir’in buluştuğu sohbette, propolis hakkında önemli bilgiler verildi ve propolisin beslenmemize olan katkılarından bahsedildi.

Yaşam Bankası’ndan hayat kurtaran kordon kanı hakkında önemli bilgiler

Etkinliğin son oturumu ise Yaşam Bankası sponsorluğunda gerçekleşti. Blogger Amine Kamburoğlu (@bohemother)’ın “Kordon Kanı Neden Bu Kadar Önemli?” başlığındaki sorularını Yaşam Bankası Satış Ve Pazarlama Müdürü Serdar Burku yanıtladı. 

İkramlar, çekilişler ve hediyeler

Carousel AVM’nin ev sahipliğinde gün boyu etkinlik alanındaki stantlarında ürünleri ve hizmetleri hakkında ziyaretçi anneleri bilgilendiren ve deneyimleten sponsor markalar, programın sonunda yaptıkları çekilişlerle annelere onlarca hediyeler dağıttılar.