İSFANBUL
15 AĞUSTOS 2018

İSFANBUL
15 AĞUSTOS 2018

Parents Anne Buluşmaları İsfanbul AVM’de

Parents Dergisi, İstanbul’da anneler ile buluşmaya devam ediyor. Parents Anne Buluşmaları onuncu durağında İsfanbul AVM’de gerçekleşti.

Parents Anne Buluşmaları’nın onuncusu 15 Ağustos 2018 tarihinde İsfanbul AVM’de gerçekleşti. Her ay İstanbul’un farklı bir semtinde uzmanlarla anneleri buluşturmayı ve annelerin bebek bakımı ve çocuk gelişimi üzerine sorularını yanıtlamayı amaçlayan projede blogger anneler moderatör olarak annelerin sorularını uzmanlara yönelttiler.

Tedi İçecek çocuklar için güvenilir içeceğin önemini vurguladı

Etkinliğin ilk oturumu sağlık, mutluluk ve eğlenceyi ürünlerine sığdıran Tedi İçecek sponsorluğunda gerçekleşti. Blogger Begüm Turan (@begumturan) çocuklar için güvenilir içeceğin nasıl olması gerektiği hakkında sorular sordu, Tedi İçecek Pazarlama Yöneticisi Sinem Barutçu yanıtladı. Lifli içeceklerin faydaları, cam ve pet şişeler arasındaki farklar, koruyucusuz içecekler konularına değinen Sn. Barutçu, su içme alışkanlığı olmayan çocuklara bu alışkanlığın nasıl kazandırabileceğini de anlattı.

Wee Baby emzirme hakkında bilgilendirdi

Anneler ve bebeklerinin çeşitli ihtiyaçlarına çözümler sunan Wee Baby, ikinci oturumda anneleri emzirme konusunda bilinçlendirmek için Blogger Gülşah Mutlu (@sansliannne) ve Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Arzu Özgeneci Öngün’ü bir araya getirdi. Dr. Öngün annelerin emzirme hakkında merak ettiği sorularını yanıtladı, anne sütünün faydalarından, emziren annelerin nasıl beslenmesi gerektiğinden ve doğum sonrası alınan kiloların nasıl verileceğinden bahsetti.

Twin Bilim çocukları bilimle büyütmeyi destekliyor

Çocuklara özel tasarlanmış deneylerden oluşan, öğretici ve eğlenceli bilim setleriyle etkinlikte yer alan Twin Bilim sponsorluğunda gerçekleşen üçüncü oturumda Blogger Ece Kumkale (@hassasanne), YGA Başkanı Asude Altıntaş’a çocuklara bilimi sevdirmenin yollarını sordu. Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Sn. Altıntaş ile çok keyifli bir sohbet gerçekleşti.

İAÜ VM Medical Park Florya Hastanesi doğum öncesi ve sonrası kontrollere dikkat çekti

Etkinliğin dördüncü oturumu ise İAÜ VM Medical Park Florya Hastanesi sponsorluğunda gerçekleşti. Blogger Ayşe Eda Öztürk (@ayseedaozturk)’ün doğum öncesi ve sonrası kontroller başlığındaki sorularını Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Hediye Dağdeviren yanıtladı. Dr. Dağdeviren doğum öncesi ve sonrası muayene sıklıkları, yapılması gereken testler, kontrollerin anne ve bebeğe faydaları gibi önemli konuların üstünde durdu.

Çocuklu Dünya bebeklerde uyku ve uykunun bebek gelişimine etkilerini anlattı

0-6 yaş çocukları tüm yönleriyle geliştirmeyi hedefleyen Çocuklu Dünya sponsorluğunda gerçekleşen son oturumda, blogger Melek İçmeli (@melekicmeli), Çocuklu Dünya Uzmanı Ve Uyku Danışmanı Lesli Maya’ya bebeklerde uyku ile ilgili sorular sordu.

İkramlar, çekilişler ve hediyeler

İsfanbul AVM’nin ev sahipliğinde gün boyu etkinlik alanındaki stantlarında ürünleri ve hizmetleri hakkında ziyaretçi anneleri bilgilendiren ve deneyimleten sponsor markalar, programın sonunda yaptıkları çekilişlerle annelere onlarca hediyeler dağıttılar.