İstMarina
24 Nisan 2019

İstMarina
24 Nisan 2019

Parents Anne Buluşmaları İstMarina AVM’de

Parents Dergisi, İstanbul’da anneler ile buluşmaya devam ediyor. Parents Anne Buluşmaları on sekizinci durağında İstMarina AVM’de gerçekleşti.

Parents Anne Buluşmaları’nın on sekizincisi 24 Nisan 2019 tarihinde İstMarina AVM’de gerçekleşti. Her ay İstanbul’un farklı bir semtinde uzmanlarla anneleri buluşturmayı ve annelerin bebek bakımı ve çocuk gelişimi üzerine sorularını yanıtlamayı amaçlayan projede blogger anneler moderatör olarak annelerin sorularını uzmanlara yönelttiler.

Wee Baby ek gıdaya geçiş süreci konusunda bilgilendirdi

“Akıllı tercihler, mutlu bebekler” diyerek anneler ve bebeklerinin çeşitli ihtiyaçlarına sağlıklı ve kaliteli çözümler sunan Wee Baby, ilk oturumda anneleri, ek gıdaya geçiş süreci konusunda bilinçlendirmek için Blogger Saygı Tatar Boy (@evimvebebegim) ve Diyetisyen Gamze Ekinci’yi bir araya getirdi. Dr. Ekinci annelerin ek gıdaya geçiş süreci hakkında merak ettiği sorularını yanıtladı, bebekleri pütürlü gıdalara alıştırmanın yollarından ve ek gıdaya geçiş döneminde anneleri bekleyen olası durumlardan bahsetti.

Baby Goat keçi sütü ve keçi sütünün faydalarını anlattı

Keçi sütünün beslenmedeki önemi ve faydalarının anlatıldığı etkinliğin ikinci oturumu, keçi sütü bazlı bebek sütü markası olan Baby Goat sponsorluğunda Blogger Ece Kumkale (@hassasanne) ve Gıda Mühendisi Ve İşletme Mesul Müdürü Rana Agalday’ın katılımıyla gerçekleşti.

 

Evy Baby ile bebek bakımı

Bebeklerin mutlu, annelerin rahat olmasını hedefleyen Evy Baby; etkinliğin üçüncü oturumuna sponsor oldu. Blogger Tansu Avcı (@psk.tansuavci)’nın bebek bakımı konusunda sorduğu soruları Uzman Yenidoğan Hemşiresi ve Anne-Bebek Koçu Sevim Kuruçay Çam yanıtladı. Bilgilendirici söyleşide bebek bakımında dikkat edilmesi gerekenlerin yanı sıra emzirme ve beslenme konularına da değinildi.

 

VM Medical Park Pendik Hastanesi lohusalık depresyonunu anlattı

Etkinliğin son oturum sponsoru, uzman hekim kadrosu, multidisipliner tanı ve tedavi yaklaşımı, yenilikçi tıp teknolojileri, hasta odaklı hizmet anlayışı, ileri tanı ve tedavi yöntemleri ile herkes için ayrıcalıklı sağlık hizmeti sunan VM Medical Park Pendik Hastanesi oldu. Blogger Gülşah Mutlu (@gullsahmutlu)’nun lohusalık depresyonu ile ilgili sorduğu sorularını Psikolog Müge Olgun yanıtladı. Dr. Olgun, lohusalık depresyonu, belirtileri ve sürecini anlattı.

 

İkramlar, çekilişler ve hediyeler

İstMarina AVM’nin ev sahipliğinde gün boyu etkinlik alanındaki stantlarında ürünleri ve hizmetleri hakkında ziyaretçi anneleri bilgilendiren ve deneyimleten sponsor markalar, programın sonunda yaptıkları çekilişlerle annelere onlarca hediyeler dağıttılar.