Maltepe Piazza AVM
20 Şubat 2019

Maltepe Piazza AVM
20 Şubat 2019

Parents Anne Buluşmaları Maltepe Piazza AVM’de

Parents Dergisi, İstanbul’da anneler ile buluşmaya devam ediyor. Parents Anne Buluşmaları on altıncı durağında Maltepe Piazza AVM’de gerçekleşti.

Parents Anne Buluşmaları’nın on altıncısı 20 Şubat 2019 tarihinde Maltepe Piazza AVM’de gerçekleşti. Her ay İstanbul’un farklı bir semtinde uzmanlarla anneleri buluşturmayı ve annelerin bebek bakımı ve çocuk gelişimi üzerine sorularını yanıtlamayı amaçlayan projede blogger anneler moderatör olarak annelerin sorularını uzmanlara yönelttiler.

Wee Baby biberon ile beslenme ve emzik kullanımı konusunda bilgilendirdi

“Akıllı tercihler, mutlu bebekler” diyerek anneler ve bebeklerinin çeşitli ihtiyaçlarına çözümler sunan Wee Baby, ilk oturumda anneleri biberon ile beslenme ve emzik kullanımı konusunda bilinçlendirmek için Blogger Esra Ertuğrul (@bebeimgeliyor) ve Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Dilek Erdönmez’i bir araya getirdi. Dr. Erdönmez annelerin biberon ile beslenme ve emzik kullanımı hakkında merak ettiği sorularını yanıtladı, biberon seçiminde ve emzik kullanımında dikkat edilmesi gerekenlerden ve BPA’dan bahsetti.

Probar Multikids probiyotikler, vitaminler ve minerallerin önemini belirtti

İçerdiği mineral, vitamin ve probiyotiklerle sağlığımızı doğal yollardan koruyan ve bağışıklığımızı destekleyen Probar Multikids sponsorluğunda gerçekleşen ikinci oturumda Blogger Leyla Kuşatman (@arvenberen), Aile Hekimi Farmakolog Dr. Ergun Ger’e probiyotikler hakkında sorular sordu. Katılımcıların da sorularını yönelttiği bilgilendirici oturumda Sn. Ger, probiyotiklerin sağlığımıza ve bağışıklığımıza olan faydalarına, okul döneminde probiyotiklerin önemine değindi.

VM Medical Park Pendik Hastanesi yenidoğan sünneti ve doğumsal anomalileri anlattı

Uzman hekim kadrosu, multidisipliner tanı ve tedavi yaklaşımı, yenilikçi tıp teknolojileri, hasta odaklı hizmet anlayışı, ileri tanı ve tedavi yöntemleri ile herkes için ayrıcalıklı sağlık hizmeti sunan VM Medical Park Pendik Hastanesi etkinliğin üçüncü oturumuna sponsor oldu. Blogger Özge Selçuk Bozkurt (@uzm.ozgeselcukbozkurt)’un yenidoğan sünneti ve doğumsal anomaliler ile ilgili sorduğu sorularını Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ömer Faruk Azal yanıtladı. Dr. Azal, yenidoğan sünneti için ideal dönemlerin neler olduğunu vurguladı.

Duru bebek – çocuk cildi sağlığı hakkında bilgiler verdi

Etkinliğin dördüncü oturumu, doğal %100 bitkisel sabundan üretilen ve sentetik deterjan katkı maddesi içermeyen Yeni Duru Granül Matik ürünüyle Duru sponsorluğunda gerçekleşti. Deterjanların çamaşırlar üzerinden cilde etkisi, bebek çamaşırlarında sabun kullanımı ile ilgili noktaların dikkat çektiği sohbette, Blogger Melek İçmeli (@melekicmeli) ve Dermatolog Dr. Ögr. Üyesi Neslihan Müge Fişek İzci buluştu.

BabyKing anne ve bebekte cilt bakımına dikkat çekti

Etkinliğin son oturumuna yüzeysel olan birinci ve ikinci derece yanıkların, meme ucu çatlak ve yaralarının, küçük cerrahi operasyonlar sonrasında oluşan yaraların ve izlerin, yatak yaralarının, ciltte oluşan sivilce izleri ve yüzeysel lekelerin onarılmasına destek olan, aynı zamanda formülünde ihtiva ettiği dekspanthanol ile cildi nemlendirerek günlük cilt bakımına yardımcı olan Madetoll Krem ürünü ile BabyKing sponsor oldu. Blogger Ece Kumkale (@hassasanne)’nin anne ve bebekte cilt bakımı konusundaki sorularını Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Dr. Huri Aydoğan yanıtladı.

 İkramlar, çekilişler ve hediyeler

Maltepe Piazza AVM’nin ev sahipliğinde gün boyu etkinlik alanındaki stantlarında ürünleri ve hizmetleri hakkında ziyaretçi anneleri bilgilendiren ve deneyimleten sponsor markalar, programın sonunda yaptıkları çekilişlerle annelere onlarca hediyeler dağıttılar.