MARMARAPARK
3 EKİM 2017

MARMARAPARK
3 EKİM 2017

Parents Anne Buluşmaları Marmara Park’ta başladı
 
Anadolu’da her ay farklı bir şehirde uzmanlar, bloggerlar ve anneleri bir araya getiren Parents Dergisi, İstanbullu anneler için de Parents Anne Buluşmaları’nı başlattı. Buluşmaların ilk durağı Beylikdüzü Marmara Park AVM’de gerçekleşti.
Parents Dergisi’nin yeni etkinlik projesi Parents Anne Buluşmaları 3 Ekim 2017 tarihinde geniş bir katılımla Beylikdüzü Marmara Park AVM’de başladı. Her ay İstanbul’un farklı bir semtinde uzmanlarla anneleri buluşturmayı ve annelerin bebek bakımı ve çocuk gelişimi üzerine sorularını yanıtlamayı amaçlayan projede blogger anneler ise moderatör olarak annelerin sorularını uzmanlara yönelttiler.
Paranit bitten kurtulmanın yollarını anlattı
Programda ilk oturum Paranit’in sponsorluğunda ve Blogger Ece Kumkale’nin (@hassasanne) moderatörlüğünde gerçekleşti. Ece Kumkale kendi deneyimlerinden hareketle çocuklarda bitin nasıl oluştuğu, nasıl korunulabileceği ve kurtulma yöntemleri hakkında sordu, Omega Pharma Medikal Danışmanı Dr. Orkan Karaca ayrıntılı bir şekilde cevapladı.
Ocean, balık yağı konusunda bilinçlendirdi
İkinci oturumda Çocuk Gelişimi Uzmanı Özge Selçuk Bozkurt (@uzm.ozgeselcukbozkurt) Ocean Balık Yağı’nın sponsorluğunda ürün müdürü Müge Bakla’ya çocukların zihinsel gelişiminde balık yağının önemi üzerine sorular sordu. Bakla, balık yağının hangi yaştan sonra nasıl kullanılabileceğini anlattı.
Hünnap’tan bebeğiniz için sağlıklı öneriler
Marmara Park AVM’deki etkinliğin üçüncü oturumu Hünnap sponsorluğunda gerçekleşti. Hünnap’ın keçi sütlü bebe bisküvilerini çocukları için de kullandığını söyleyen Blogger Senem Uysal (@to_be_semy), bebek beslenmesi üzerine sorularını Acıbadem Fulya Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Arzu Özgeneci Öngün’e yöneltti.
Wee Baby emzirme hakkında bilgilendirdi
Aynı zamanda emzirme haftasına denk gelen etkinlikte Wee Baby anneleri emzirme konusunda bilinçlendirmek için Esra Ertuğrul (@bebeimgeliyor) ve Bahçeci Tüp Merkezi’nden Op. Dr. Müstecep Kavrut’u bir araya getirdi. Dr. Kavrut annelerin emzirme hakkında merak ettiği sorularını yanıtladı.
Arnica’dan ev temizliğinin püf noktaları
Programın son oturumunda ise blogger İmren Gürsoy (@imrengursoy) Arnica Ev Aletleri Marka Müdürü Burcu Güleçin Atila’ya özellikle çocukları maytlardan korumak ev temizliğinin nasıl yapılması gerektiğine dair sorular sordu.
İkramlar, çekilişler ve hediyeler
Marmara Park AVM’nin ev sahipliğinde gün boyu etkinlik alanındaki standlarında ürünleri hakkında ziyaretçi anneleri bilgilendiren ve deneyimleten sponsor markalar, kendi oturumlarının sonlarında yaptıkları çekilişlerle annelere onlarca hediyeler dağıttılar.