NEOMARIN
9 MAYIS 2018

NEOMARIN
9 MAYIS 2018

Parents Anne Buluşmaları Neomarin AVM’de

Parents Dergisi, İstanbul’da anneler ile buluşmaya devam ediyor. Parents Anne Buluşmaları sekizinci durağında Neomarin AVM’de gerçekleşti.

Parents Anne Buluşmaları’nın sekizincisi 9 Mayıs 2018 tarihinde Neomarin AVM’de gerçekleşti. Her ay İstanbul’un farklı bir semtinde uzmanlarla anneleri buluşturmayı ve annelerin bebek bakımı ve çocuk gelişimi üzerine sorularını yanıtlamayı amaçlayan projede blogger anneler moderatör olarak annelerin sorularını uzmanlara yönelttiler.

Sihirli Zeka çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite konusunda bilinçlendirdi

Etkinliğin ilk oturumuna Dikkat Geliştirme ve Danışmanlık Merkezi olan Sihirli Zeka sponsor oldu. Blogger Fatma Şayan Kakaçoğlu (@milkandmom) çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite konusunda sorular sordu, Sihirli Zeka Dikkat Geliştirme Ve Danışmanlık Merkezi Kurucusu, Matematik Öğretmeni, Eğitim Koordinatörü Selcan Bilgin detaylı olarak yanıtladı. 

Arnica çocukların mikroplardan nasıl korunacağını anlattı

İkinci oturumda Blogger Ayşe Eda Öztürk (@ayseedaozturk) Arnica sponsorluğunda, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Cem Yardımcı’ya çocukları evde mikroplardan korumanın yolları ile ilgili sorular sordu. Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Dr. Yardımcı ile çok keyifli bir sohbet gerçekleşti.

Wee Baby emzirme hakkında bilgilendirdi

Anneler ve bebeklerinin çeşitli ihtiyaçlarına çözümler sunan Wee Baby, üçüncü oturumda anneleri emzirme konusunda bilinçlendirmek için Blogger Deniz Ağaoğlu (@yamananne) ve VM Medical Park Pendik Hastanesi Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Elif Köşeli’yi bir araya getirdi. Dr. Köşeli annelerin emzirme hakkında merak ettiği sorularını yanıtladı, anne sütünün faydalarından bahsetti.

Unibaby bebek bakımı hakkında önemli bilgiler verdi

Etkinliğin son oturumu ise Unibaby sponsorluğunda gerçekleşti. Çocuk Gelişimi ve Pedagojisi Uzmanı, Oyun Terapisti Özge Selçuk Bozkurt (@uzm.ozgeselcukbozkurt)’un “Bebek Bakımı” hakkında sorduğu soruları Uzm. Hem. Betül Bağçeci yanıtladı. 

İkramlar, çekilişler ve hediyeler

Neomarin AVM’nin ev sahipliğinde gün boyu etkinlik alanındaki stantlarında ürünleri hakkında ziyaretçi anneleri bilgilendiren ve deneyimleten sponsor markalar, programın sonunda yaptıkları çekilişlerle annelere onlarca hediyeler dağıttılar.