STARCITY
17 NİSAN 2018

STARCITY
17 NİSAN 2018

Parents Anne Buluşmaları Starcity Outlet AVM’de

Parents Dergisi, İstanbul’da anneler ile buluşmaya devam ediyor. Parents Anne Buluşmaları yedinci durağında Starcity Outlet AVM’de gerçekleşti.

Parents Anne Buluşmaları’nın yedincisi 17 Nisan 2018 tarihinde Starcity Outlet AVM’de gerçekleşti. Her ay İstanbul’un farklı bir semtinde uzmanlarla anneleri buluşturmayı ve annelerin bebek bakımı ve çocuk gelişimi üzerine sorularını yanıtlamayı amaçlayan projede blogger anneler moderatör olarak annelerin sorularını uzmanlara yönelttiler.

Wee Baby emzirme hakkında bilgilendirdi

Wee Baby, ilk oturumda anneleri emzirme konusunda bilinçlendirmek için Blogger Amine Kamburoğlu (@bohemother) ve Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Dr. Arzu Özgeneci Öngün’ü bir araya getirdi. Dr. Öngün annelerin emzirme hakkında merak ettiği sorularını yanıtladı, anne sütünün faydalarından bahsetti.

Arnica çocukların mikroplardan nasıl korunacağını anlattı

İkinci oturumda Blogger İlknur Yalçın (@zamaneannesi) Arnica sponsorluğunda, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Cem Yardımcı’ya çocukları evde mikroplardan korumanın yolları ile ilgili sorular sordu. Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Dr. Yardımcı ile çok keyifli bir sohbet gerçekleşti.

Probar Multikids probiyotikler, vitaminler ve minerallerin önemini belirtti

İçerdiği mineral, vitamin ve probiyotiklerle sağlığımızı doğal yollardan korumamızı destekleyen Probar Multikids sponsorluğunda gerçekleşen üçüncü oturumda Hassas Anne Ece Kumkale (@hassasanne), Farmakolog Dr. Ergun Ger’e probiyotikler hakkında sorular sordu.

Sihirli Zeka çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite konusunda bilinçlendirdi

Dikkat Geliştirme ve Danışmanlık Merkezi olan Sihirli Zeka, etkinliğin dördüncü oturumuna sponsor oldu. Blogger Nur Parlak (@pembekurdeleli) çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite konusunda sorular sordu, Sihirli Zeka Dikkat Geliştirme Ve Danışmanlık Merkezi Kurucusu, Matematik Öğretmeni, Eğitim Koordinatörü Selcan Bilgin detaylı olarak yanıtladı. 

Yaşam Bankası’ndan hayat kurtaran kordon kanı hakkında önemli bilgiler

Starcity Outlet AVM’deki etkinliğin son oturumu Yaşam Bankası sponsorluğunda gerçekleşti. Çocuk Gelişimi Uzmanı Özge Selçuk Bozkurt (@uzm.ozgeselcukbozkurt)’un “Kordon Kanı Neden Bu Kadar Önemli?” başlığındaki sorularını Memorial Şişli Hastanesi Pediatrik Kemik İliği Transplantasyon Merkezi Sorumlusu, Pediatrik Hematolog Onkolog Prof. Dr. Atila Tanyeli yanıtladı.

İkramlar, çekilişler ve hediyeler

Starcity Outlet AVM’nin ev sahipliğinde gün boyu etkinlik alanındaki stantlarında ürünleri hakkında ziyaretçi anneleri bilgilendiren ve deneyimleten sponsor markalar, programın sonunda yaptıkları çekilişlerle annelere onlarca hediyeler dağıttılar.