TEPE NAUTILUS
19 EYLÜL 2018

TEPE NAUTILUS
19 EYLÜL 2018

Parents Anne Buluşmaları Tepe Nautilus AVM’de

Parents Dergisi, İstanbul’da anneler ile buluşmaya devam ediyor. Parents Anne Buluşmaları on birinci durağında Tepe Nautilus AVM’de gerçekleşti.

Parents Anne Buluşmaları’nın on birincisi 19 Eylül 2018 tarihinde Tepe Nautilus AVM’de gerçekleşti. Her ay İstanbul’un farklı bir semtinde uzmanlarla anneleri buluşturmayı ve annelerin bebek bakımı ve çocuk gelişimi üzerine sorularını yanıtlamayı amaçlayan projede blogger anneler moderatör olarak annelerin sorularını uzmanlara yönelttiler.

Wee Baby bebeği anne sütüyle beslemeyi sürdürme konusunda bilgilendirdi

Anneler ve bebeklerinin çeşitli ihtiyaçlarına çözümler sunan Wee Baby, ilk oturumda anneleri, bebeği anne sütüyle beslemeyi sürdürme konusunda bilinçlendirmek için Blogger, Hamile Eğitmeni, Emzirme Danışmanı Esra Ertuğrul (@bebeimgeliyor) ve Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Hande Namal Türkyılmaz’ı bir araya getirdi. Dr. Türkyılmaz annelerin anne sütü ve emzirme hakkında merak ettiği sorularını yanıtladı, anne sütünün bebeğe katkılarından, göğüs pompası, biberon ve emzik kullanımından bahsetti.

Probar Multikids probiyotikler, vitaminler ve minerallerin önemini belirtti

İçerdiği mineral, vitamin ve probiyotiklerle sağlığımızı doğal yollardan koruyan ve bağışıklığımızı destekleyen Probar Multikids sponsorluğunda gerçekleşen ikinci oturumda Blogger ve Edebiyat Öğretmeni Ece Dündar (@40kilonasilgider), Farmakolog Dr. Ergun Ger’e probiyotikler hakkında sorular sordu. Katılımcıların da sorularını yönelttiği bilgilendirici oturumda Dr. Ger, probiyotiklerin sağlığımıza ve bağışıklığımıza faydaları, okul döneminde probiyotiklerin önemi konularına değindi.

 

Tedi İçecek çocuklar için güvenilir içeceğin önemini vurguladı

Etkinliğin üçüncü oturumu sağlık, mutluluk ve eğlenceyi ürünlerine sığdıran Tedi İçecek sponsorluğunda gerçekleşti. Blogger Pelin Özcan (@pelinozcannnn) çocuklar için güvenilir içeceğin nasıl olması gerektiği hakkında sorular sordu, Tedi İçecek Pazarlama Yöneticisi Sinem Barutçu yanıtladı. Lifli içeceklerin faydaları, cam ve pet şişeler arasındaki farklar, koruyucusuz içecekler konularına değinen Sn. Barutçu, su içme alışkanlığı olmayan çocuklara bu alışkanlığın nasıl kazandırabileceğini de anlattı.

Altınçağ Anaokulu lider, soran – sorgulayan, meraklı ve zeki çocuklar yetiştirmenin yollarını anlattı

Uzman psikolog yönetiminde bilimsel yaratıcılık ve proje destekli eğitimi destekleyen Altınçağ Anaokulu, etkinliğin dördüncü oturum sponsoru oldu. Blogger, Psikolog Tansu Avcı (@psk.tansuavci)’nın sorularını Reggio Emilia Eğitim Ve Araştırma Derneği Gönüllü Danışmanı Doç. Dr. Hatice Zeynep İnan yanıtladı. Dr. İnan, lider, soran – sorgulayan, meraklı ve zeki çocuklar yetiştirmek için evde uygulanabilecek yöntemleri anlatırken, anne ve babalara faydalı önerilerde de bulundu.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye riskli bebeklere dikkat çekti

Cerebral Palsy’li bireylere doğumlarından itibaren yaşlılık döneminin sonuna destek vermeyi hedefleyen Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye sponsorluğunda gerçekleşen son oturumda, blogger Ece Kumkale (@hassasanne), Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye Akademik Kurul Başkanı Prof. Dr. İpek Akman’a riskli bebekler ve gelişim süreci ile ilgili sorular sordu.

İkramlar, çekilişler ve hediyeler

Tepe Nautilus AVM’nin ev sahipliğinde gün boyu etkinlik alanındaki stantlarında ürünleri ve hizmetleri hakkında ziyaretçi anneleri bilgilendiren ve deneyimleten sponsor markalar, programın sonunda yaptıkları çekilişlerle annelere onlarca hediyeler dağıttılar.